Skip to content Skip to footer
WIELKOFORMATOWA, SERYJNA DRUKARKA

STRATASYS F900

Przemysłowa drukarka 3D do produkcji seryjnej i wielkoformatowej. Drukarka 3D Stratasys F900 (dawniej Fortus 900 mc) wykorzystuje technologię FDM (Fused Deposition Modeling) w wersji przemysłowej. Maszyna stanowi samodzielną stację produkcyjną i może być wykorzystana do wytwarzania obiektów na skalę przemysłową. F900 to bezkonkurencyjna maszyna przystosowana do wydajnej pracy w zakładzie produkcyjnym.

MATERIAŁY

Poznaj jej możliwości

* zależy od rodzaju materiału

Największa drukarka 3D FDM
firmy Stratasys

Przemysłowy format

Stratasys F900 posiada jeden z największych obszarów roboczych dostępnych w technologii FDM.

Obszar roboczy

Przestrzeń o wielkości 914 × 610 × 914 mm pozwala na wydajną i szybką produkcję serii produktów lub obiektów wielkogabarytowych.

Możliwość druku z 14 tworzyw

Maszyna jest kompatybilna z 14 materiałami budulcowymi. Pozwala to produkować w jednym systemie obiekty o bardzo zróżnicowanych właściwościach.

Tworzywa

Urządzenie obsługuje m.in. materiały z certyfikatem niepalności V-0: ULTEM 9085 oraz ULTEM 1010, materiały biokompatybilne, elastyczne, wysokowytrzymałościowe i wiele innych.
Poznaj materiały do druku

Dokładność i powtarzalność

Wysoka dokładność jest uzyskiwana w rozdzielczości 25 mikrometrów.

Mechanizm

Za powtarzalność druku odpowiada ulepszony mechanizm śrubowo-toczny prowadzący głowicę z większą stabilnością.
GALERIA

Druk wielkoformatowy

01. WIELKOFORMATOWA

PRZEMYSŁOWY FORMAT

Stratasys F900 posiada jeden z największych obszarów roboczych dostępnych w technologii FDM. Przestrzeń o wielkości 914 × 610 × 914 mm pozwala na wydajną i szybką produkcję serii produktów lub obiektów wielkogabarytowych.

02. TWORZYWA

Możliwość druku z 14 tworzyw

Maszyna jest kompatybilna z 14 materiałami budulcowymi. Pozwala to produkować w jednym systemie obiekty o bardzo zróżnicowanych właściwościach. Urządzenie obsługuje m.in. materiały z certyfikatem niepalności V-0: ULTEM 9085 oraz ULTEM 1010, materiały biokompatybilne, elastyczne, wysokowytrzymałościowe i wiele innych.

PRECYZJA

Dokładność i powtarzalność

Wysoka dokładność jest uzyskiwana w rozdzielczości 25 mikrometrów. Za powtarzalność druku odpowiada ulepszony mechanizm śrubowo-toczny prowadzący głowicę z większą stabilnością.

f900

Najważniejsze zalety

Drukarka Stratasys F900 jest kompatybilna z 14 materiałami budulcowymi. Dzięki temu mamy możliwość produkować w ramach jednego systemu obiekty o zróżnicowanych właściwościach.

Maszyna zalecana do zaawansowanego prototypowania oraz do produkcji seryjnej
Największa komora robocza wśród drukarek 3D Stratasys w technologii FDM wynosząca 914 × 610 × 914 mm
Kompatybilność z 14 materiałami: od standardowych termoplastów do zaawansowanych i specjalistycznych tworzyw o właściwościach potwierdzonych certyfikatami
Możliwość regulacji wysokości warstwy: 0,178 mm, 0,254 mm lub 0,330 mm – pozwala wybierać pomiędzy wysoką jakością a niezwykłą szybkością drukowania według aktualnych potrzeb
Dokładność budowanych części od +/-0,05 do +/-0,3 mm w zależności od wielkości modelu i zastosowanego materiału
Szczelnie zamknięta komora robocza zapewniająca stabilność druku i dokładność wymiarową w każdym miejscu przestrzeni roboczej
Materiał podporowy może być rozpuszczalny lub usuwany poprzez łatwe odłamywanie (w zależności od wyboru tworzywa budulcowego)